Kişisel Blog Siteleri En iyi 3 Site

Kişisel Blog Siteleri En iyi 3 Site

Kişisel Blog Siteleri, Herkesin merak ettiği bir başlık daha sizlerle: blog sitesi oluşturmak istiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmeden Google aramalar yapıyor olabilirsiniz. Size yardımcı olabileceğini düşündüğüm 3 site hakkında bilgiler vereceğim. (Seçtiğim siteler sadece örnek amaçlıdır.)

Kişisel Blog Siteleri

Kişisel blog yazma isteğiniz varsa kaçmadan hemen yazılarınızı yazmaya başlamanız gereklidir. Siteniz olmasın, hiçbir şey bilmiyor olun; zaten zamanla öğreneceksiniz. Yazmak istediklerinizi dijital ortama aktarmadan önce hemen kağıt, kalem, ya da bir metin belgesi açma zamanı. 🙂

Eee, peki ben ne yazacağım diye kulaklarım çınladı. Bir an adı üzerinde, değil mi? Kişisel blog, neye yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsunuz ya da neyi düzenli araştırmak istiyorsunuz; bu konuları düşünerek işe başlayabilirsiniz. Yazacak o kadar çok şey var ki, bulabileceğinize eminim. Başlamak her şeyden önemli. Konuyu bulman için sana birkaç örnek vermek istiyorum:

 • Balkonda Bitki
 • Ev Bütçesi
 • İç Dizayn
 • Bir Enstrüman Nasıl Öğrenilir
 • İş Fikirleri
 • Nerede Ne Yenir

Gibi başlıklar yazarak önce tüm isteklerinizi ve ilgi alanlarınızı oluşturabilirsiniz. İşimiz artık daha basit. Belirlediğiniz bu 6 madde veya daha fazlasını sıralama numarası vererek düzenleyebilirsiniz.

 1. Ev Bütçesi
 2. Nerede Ne Yenir
 3. İç Dizayn
 4. Bir Enstrüman Nasıl Öğrenilir
 5. Balkonda Bitki
 6. İş Fikirleri

Sıralama bittikten sonra alttaki 3 maddeden başlayabilirsiniz. Geriye kalan maddeler için ne gibi fikirler ve konu başlıkları üretilebilir diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Hangisi yaparken sizi üzmüyorsa, tavsiyem onu seçmenizdir. Evet, konuyu belirlediniz. Bir niş üzerinde blog yazılarına başlayabilirsiniz. Arşiv olarak 10-15 yazı yeterli olacaktır. Yazdığınız yazıları ya web sitesinde ya da sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Kişisel Blog Siteleri En iyi 3 Site

Asıl konuya gelelim: Beğendiğim 3 siteyi önereceğim sizlere.

 1. www.hizliadam.com
 2. celebialper.com
 3. ceyhunozdemir.com

Siteleri burada açıklamayacağım; mutlaka ziyaret etmenizi isterim. Kendine has duruşları ile blog yazarlığına devam eden 3 farklı konuda blog yazarı. Ben yeni başlayanlar arasındayım; yaklaşık bir yıl oldu. Bazı bloglar 2005’ten beri yazarak istikrarını korumakta. Asıl başarının sürdürülebilirlik olduğunu bilmekte fayda var. Yılmadan yeni yazılara yazdığınız yazıların kişilere güzel duygular uyandırması dileğiyle iyi yazmalar.

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

3 comments on “Kişisel Blog Siteleri En iyi 3 Site”

  1. Hicret Taylan yorumunuz için teşekkür ederim.
   Keyifli içerikte bu yazdığım kategoriler arasına rahatlıkla girer. Blogunuzu inceledim keyifli yazılarınız var. Başarılarınızın devamını diliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.