Mehmet Berke Çalışkan

Mehmet Berke Çalışkan        

  Ben Mehmet Berke ÇALIŞKAN aslında esnafa Mehmet arkadaş ortamında Berke… Akılda kalmak hoşuma gidiyor çünkü esnaf Mehmet ismini çok iyi biliyor. Arkadaşlara Berke havalı geliyor… 

Mehmet Berke ÇALIŞKAN

Merhaba okurlarım eğer siteme denk gelip de kim yazıyor bu yazıları dediğinizde bu kısma gelmiş olacaksınız. 

Ne Okudum?

  2016 yılında Endüstri Mühendisliğinden mezun oldum. Yüksek lisans veya başka üniversite okumanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Kişisel gelişimimi kendi çabalarımla tamamlayabileceği mi düşünüyorum bana Endüstri Yüksek Mühendisi demelerine gerek kalmadan o seviyelerin üzerine çıkabileceğimin düşüncesindeyim. Ülkemizin durumu eğitime verilen önem ve yapılanlar şu kısacık ömrümde (yaklaşık 78 yıl. Zaten ilk 15 yılı ve son 5 yılı yaşadığını anlamıyorsun) bu kadar okumak yeterli.

Ne Yapıyorum?

Mezun olduğumdan beri maaşlı bir çalışanım sabah sekiz akşam altı çalışan bir mühendis başkalarını zengin ederek deneyim kazanan sıradan bir mühendis.

Ne Severim?

Baklavaya bayılırım. 

Kamp yapmak çok hoşuma gider. (Zaman bulup ne kadar yapabildim sorusu gelir aklıma o da iki elin parmaklarını geçmez)

Antika değeri taşıyabilecek eşyaları toplayıp restore etmek ve düzenlemek ilgi alanlarımdan. Bisiklete binmeyi severim.

Ne Sporu Yaparım?

Futbola yeteneğim hiç yok, beceremem de, toplumumuz futbol sevdiği için ilk ondan başladım. Raket sporlarından tenisi seviyorum amatör oyuncuyum. Bilardoya bayılırım çoğu kişinin spor olarak göremediği spor dalı. Bisiklete binmek.

Nerede Yaşıyorum?

1992 yılında Balıkesir’de doğdum Balıkesir’de yaşamaktayım. Ege ve Marmara denizine kıyısı olan büyük şehirlerin dibinde gelişememiş bir büyükşehirde. 

Peki burayı seviyor muyum? Evet özellikle körfez bölgesini. Hayatın ne olacağını bilmem belki inerim Akdenize…  

Ne Olmak İsterdim?

  Olmak istediğim meslekte fakat olmak istediğim kariyerde değilim. Zaman geçtikçe para kazanmanın yaşamaktan daha önemli olduğunu kanıtlayan kişi ve kurumlardan uzaklaşmak istemekteyim. Gezgin olmak isterdim. Takas usulü yaşamımı devam ettirebileceğim pasif gelir kaynağı olan bir gezgin…

Mehmet Berke Çalışkan’ı biraz daha iyi tanımak için, aşağıda hedeflerimle ilgili bir yazıyı paylaşıyorum. Hedeflerimin nasıl olduğuna bakabilirsiniz.

2023 Hedefleri  buraya tıklaya bilirsiniz.