Arkadaş Dinlenmiyoruz…

Arkadaş Dinlenmiyoruz… Dinlendiğimizi sanıyoruz. Gerçek ne sadece cevap vermek için dinliyormuş gibi yapıyoruz gelin birlikte bu durumu inceleyelim.

Arkadaş Dinlenmiyoruz…

Karşınızdakini dinliyor ama bize gelince dinlenmiyoruz Neden? 

Bu soruyu sormakta doğru mu? Bilmiyorum. Saygı nerede kaldı? Öz saygı nerede? Bu kadar soru sormak bile irite etmedi mi sizi? Alışık değiliz çünkü önümüze geleni duymakta, okumakta… Aaa, pardon, göz gezdirmekteyiz. Okumuyoruz da, neden mi? Üşengeçlik çağımızın hastalığı, sosyal medyanın bağımlısı olmuşuz.

Reel videolara bile tahammül edemiyoruz. Alt tarafı 8 saniye, ne olacak demeyin? Tahammül sınırımız 3 saniye olmuş. Yakında 3 saniye yerini bırakacak hiçliğe. Telefonlarımız elimizden düşmüyor, gezmeye gidiyoruz, anı paylaşıyoruz. Manzara izlemeye gidiyoruz, telefona bakarken buluyoruz kendimizi. Konsere gidiyoruz, video çekiyoruz. O videoyu çekmeden duramıyoruz. Peki ya sonra bir kere bile açıp izleyen oluyor mu o videoyu? HAYIR, tabi ki de. Şimdi diyeceksin, sen neden bu kadar sinirlendin? Asıl konudan şaştın, dinlenmiyoruz ile nasıl bağlayacaksın? Bak şimdi, etraf dikkat dağıtıcılarla dolu. Bir de bunlara sığınarak kurtulanlar var. Sana derdini anlattı, sen can kulağıyla dinledin, yorum yaptın, yardımcı oldun. Sen anlatmak istedin, cümleler sürekli ağzına tıkıldı.

Sosyal medyadan sana resimler bile gösterildi, bir anda başkasının dedikodusu yapıldı, ama sen gene görmezden geliniyorsun. Sonra sana gelen cümle, “Ee kanki, anlatacaktın ya?” Fırsat mı veriyorsun? Dinlemek istemiyorsun ki sen. Diyemiyorum sana, çünkü saygı ne bilmiyorsun.

Arkadaş, dinlenmiyoruz… Problem çok büyük. Bencilleşmenin had safhada olduğu bir dönemde sosyalleşmeyi unutma aşamasındayız. Bu tip insanlardan uzak durun. Sizi dinlemeyenlerden koşarak uzaklaşın, çünkü bunlar kan emiciler. Hayatınızda olmuş ya da olmamış, size yararı ne? Sizi kullanıyorlar, kardeşim.

Benden Tavsiye

Arkadaş Dinlenmiyoruz zamanla dinlenmeme daha da artacak sizi dinleyenlere değer verin sizde onları dinleyin güzel arkadaşlıklar kurun ey okurlarım. Bağımlıları artık kurtaramazsın onlar dinler pozisyona geçmeyi çoktan bıraktı onalar sadece cevap vermek için dinliyormuş gibi yapıyor. Yanında iken sosyal medyaya ihtiyaç duymayacağınız kişiler ile takılın benden tavsiye.

Arkadaş Dinlenmiyoruz

Bir Diğer Öneri 

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

2 comments on “Arkadaş Dinlenmiyoruz…”

  1. O Kadar doğru bir yaklaşım ki sadece biz dinlenilsin istiyoruz başkasının ne yaşadığı düşünceleri bizim için hiç önemli değil!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.