Diyetteki Kız

Diyetteki Kız, kızları anlayamıyorum bazen (genelde belki de hiç…) sürekli ağızlarında diyet yapmak, kilo aldım, elbiseme giremiyorum, xx kilo olmuşum, önce fütursuzca bir yemek yeme dönemi sonrasında da pişmanlık sonrasında pazartesi diyete başlıyorum, şu lokmayı da yiyeyim de yarın başlıyorum.

Diyette Ki Kız

Erkekler, yemek yer yada orantılı yer sonra kilo aldığını hissederse yemeğini azaltır tabi dikkat eden biri ise yoksa yemeğe devam eder ortada bağırma dövünme olmaz çok düzdür. Spora yazılan erkekler vardır ama ciddi anlamda kilo vermek için yazılanların sayısı yüzde üçü geçmez. Eee neden böyle peki? kızlar kendilerinin beğenilmesini ister, güzellik zayıflıktan geçer algısı vardır. Kızlar bu kadar güzel yemeklerin tatlıların arasında o kadar zorlanırlar ki diyetlerini delmekte çok kolay oluyor.

O meşhur pazartesi gelir bu zamana kadar tüm hazırlıklar tamamlanır. Bu aşamada 4 tip diyet meraklısı vardır bunlar;

  1. Hiç yemek yemeyenler
  2. Diyet programı olmadan yapamayanlar
  3. Diyetisyene gitmeden yapamayanlar
  4. Sadece diyet dilinde olan ama asla yapamayanlar

Diyetteki Kız

Hiç Yemek Yemeyenler

Hiç yemek yemeyenler çok istikrarlıdırlar. Dört tipin içinde en verimlileri, fakat çok sert bir diyete başladıkları için devamlılıkları düşüktür. Hiç yemek yemeyenler hızlı başladıkları için kilo verirler fakat istikrar göstermeleri zordur. Verilen başta ki kiloların devamı için sabredilir fakat kilo verme yavaşlamıştır. artık zamanla sporla kilo verme süreci ortaya çıkar. Tatlılar gözlerinde canlanmaya başlar. Alakasız ortamlarda en sevdiği yemeklerin kokusu burunlarına gelir. Sabır sabır sabır…

 

Diyet Programı Olmadan Yapamayanlar

Başlangıç noktası, ilk olarak diyet yapanlara sorulur. Hangi diyet programını kullanıyorsun? Hangi diyetisyene gidiyorsun? sonrasında hummalı bir çalışma gelir diyetisyenler araştırılır uygun fiyatlı en iyi diyetisyen bulunur.
Diyetisyen programı için hazırlıklar yapılır. Uygulama başlar, iyi de gider 3 zeytin, kibrit kutusu kadar peynir dünya değişiyor nedense bu diyet programları herkes için aynı ama bu programa pek uyulmaz uyulursa bile bu durum uzun sürmez yine hüsran ile sonuçlanır.

Diyetisyene Gitmeden Yapamayanlar

Araştırılır ama bildiğiniz gibi değil baya araştırılır. Arkadaşlara gidenlere herkese sorulur diyetisyen namus gibidir. Kilo verdiren diyetisyen lazımdır. Siz bir şey yapmasanız bile diyetisyen size kilo verdirmesi beklenir. Diyetisyene gidilir kan tahlilleri yorumlamalar havada uçuşur hele de ilk kez gidiyorsanız ve daha önce diyet yapmadıysanız kıyamet şimdi başlar. Diyetisyen yediklerinizi yazmanızı ister.(bazıları) Yazdıkça utanarak bunu da yazmayayım, ben dünyayı yiyormuşum demeye başlayacaksınız. Yazmayarak kimi kandırdınız gene diyetisyeni 🙂

Sadece Diyet Dilinde Olan Ama Asla Yapamayanlar

En sevdiğim gruptur. Sadece Konuşmalar toplanan bilgiler satılır. İlerleme yok kilo artışı var. Diyete başlama sayısı devam ettirme sayısından her zaman fazla herkes haklı şimdi diyet zor tabi onca güzel yemek varken nasılda kendini durdurasın yemeden!

Tiplerin genel bakışı; markete, pazara gidilir yenmeyecek neler varsa alınır, bu ürünler çoğunlukta pahalı ürünlerdir. Herkese diyette olduğu söylenir Afişler yaptırılır. Utanmayanlar anlına yazar DİYETTEDİR DOKUNMAYIN !  Toplanan tüm ürünler için sosyal medyadan tariflere bakılır tarifler doğrultusunda yemekler günlere dağıtılır. Diyet yemekleri yapılır ilk gün çok başarılı geçer ama sonra ki günler yapılan yemekler beğenilmemeye başlanır sonuç yine hüsran…

Sonuç

Diyetteki Kız her şey içiniz de bitiyor! Yeterince istekli olunmalı, kullanılacak olan destekleyici programlar iyi seçilmeli ve size uyum sağlamalıdır. Diyeti başkası için değil de sadece kendiniz için ve isteyerek yapmanız kendinizi çok zorlamadan başaracağınıza eminim. Önemli nokta süreklilik istikrar orantıyı kendiniz belirleyin azaltın çıkarın ekleyin ama kendinizi kendinizden başka hiç kimse bilemez.

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

2 comments on “Diyetteki Kız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.