Kapının Kilidi

Kapının Kilidi, Sadece kilitlemek içeriye girmemeyi önler mi? Kilit kırılamaz mı? Kapılar açılamaz mı?

Kapının Kilidi

Bugünkü hikayemiz sevip de kavuşamayanlara gelsin 🙂  Gecenin karanlığında adımlarını sayıyordu, şehrin en geniş parkında hem de kötü bir huyu vardı. Kaldırım taşlarının çizgilerine basmamak bu takıntısından kurtulmak istese de takıntısını sevmekte idi. Günlerinin ne kadar yalnız geçtiğini eve vardığında kapının kilidini açmaya çalışırken hissetti içinden insan yanında biri olsa da yalnız olabilir diyerek içeriye daldı. Dolabı kurcaladı yemek yapacak bir şeyler bulup yapmaya başladı.

Müziğini ihmal etmedi en sevdiği şarkıyı açmıştı. Zaman hızla ilerlerken kapı çaldı. Kapıda küçük bir erkek çocuğu vardı. Üst kattan geldiğini ve müziğin sesini kısması için annesinin gönderdiğini söyledi. Çocuğu ilk kez görmüştü üst kata yeni taşınanlar olduğunu anladı ama umursamadı. Çocuk gittikten sonra çok sinirlenmişti zevkinden ödün veremezdi. Kısmadan devam etmişti yemeğini yapmaya yemeğini yiyip kitap okumaya başladı. Günleri standart sıkıcı ve heyecansız bir şekilde tamamlıyordu.

Kapının Kilidi

Yaklaşık bir hafta sonra hızlı hızlı kapı çalınmıştı. Kapıda geçen gördüğü küçük çocuk vardı. Annesinin evde olmadığını okuldan döndüğünü sokakta kaldığını burada bekleyip beleyemeyeceğini sormuştu küçük çocuk. Evinde uzun zamandır misafir ağırlamadığını fark edip etrafın çok dağınık olduğunu aklına geldi çocuğa kapıda biraz beklemesi gerektiğini söyleyerek içeriyi toplamaya gitti. Çocuk kapının aralığından yaptıklarını görmüştü çantasını bırakıp yardıma gitti. Çocuğunda toplamaya çalıştığını görünce çok şaşırmış aynı zamanda mutlu olmuştu.

Sohbet etmeye başladılar. Zaman baya geç olmuştu çocuk bir anda annem dedi ve koşarak üst kaça çıktı annesi evde deliye dönmüştü. Her gün çocuk komşusuna uğramaya başlamıştı. Muhabbet ediyorlar kitap okuyorlardı.

Bir gün çocuğa bir anahtar uzattı gelip burada ben yokken de kitap okuyabilirsin demişti. Çocuk çok sevinmiş ve teşekkür etmişti. okulu erken bittiğinde annesini beklerken en yakın arkadaşının evini kullanıyordu. Kapıyı 3 kez kilitlemesi gerektiğini öğretmişti.

Elinde marketten aldıkları ile apartmana girmişti. Kapının önünde debelendi anahtarı için söylendi bulamıyordu. arkasına bir topuk tıkırtısı duydu iyi günler dileyerek geçen bir kadındı. anahtarı aramaya devam ederken bir anda aklına arkadaşına verdiği anahtar aklına geldi hızlıca yukarıya çıktı. Kapının zilini defalarca çaldı açan olmadı. bir anda demin geçen kadının arkadaşının annesi olabileceğini düşünerek direk aşağıya indi koşarak sokağın başına gitti etrafa baktı ama artık çok geçti. Bekleme kararı aldı. Arkadaşı gelmişti birlikte eve girdiler.

Kapının Kilidi

Arkadaşı eve geçtikten sonra yalnızlığı ile konuşurken aklına arkadaşının annesinin nasıl biri olduğu düşüncesi geldi. Arkadaşı hiç annesinden bahsetmemişti oysa ki. Arkasından geçerken iyi günler deyişi, parfümü çok etkileyiciydi. Kapının zili çaldı. Arkadaşı ve annesi karşısında idi. Düşünceleri bir anda kapıda idi. Tanışmaya geldiklerini söylediler ve “içeriye davet etmeyecek misin bizi” dedi annesi.

Aile hakkında her şeyi öğrenmişti. Arkadaşının babasının trafik kazasında vefat ettiğini öğrenmişti. O günden beride annesi hiç kimseyle arkadaşlık etmemiş kendini oğluna adamıştı. Çekinmeden  neden diye sormuştu. Kadın “seviyorum kalbim onun için atarken başkası olamazdı” dedi ama 10 yıl oldu diye de ekledi. Güzel muhabbetin ardından rahat bir uykuya zaman gelmişti.

Aradan geçen zamanla birlikte karakterimiz arkadaşının annesine ilgi duymaya başlamıştı. Fakat annesi hala kaybettiği kocasını düşünmekte idi. Kadın bu durumu kapıyı nasıl 3 kere kilitliyorsan bu durumda değişmeyecek demişti. Karakterimiz bu asıl sevgi ise kilitleri tek tek açmak için zamana bırakmak istedi ümidini hiç bir zaman kaybetmedi.

Kapının Kilidi, İmkansız diye bir şey yoktur aslında hayatta. Doğru zamanda, doğru yerde diye bir cümle kurarız burada asıl sorun kimin doğrusuna göre olduğudur. Doğru bile değişkenken hiçbir şey imkansız değildir.

Yazı şarkısı Birileri- Uzaklaşma Sevdası

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.