Adrenalin Çırpıntısı

Adrenalin Çırpıntısı, AAA başlık ne kadarda farklı oldu neden böyle bir başlık var bende bilmiyorum sadece içimden geldi.

Adrenalin Çırpıntısı

Belirtisi, söylemesi, okuması bile heyecan verici, her canlının korkarak sevdiği bir hormon. Doğada bu hormonun görevi, organizmayı acil harekete hazırlamaktır. Ama insanda haz uyandıran yaşadığını hissettirmektir. Diğer hormonlara benzemez her an ortada yoktur. Geleceği zamanı kendisi beden bilir. Bazen bir lunaparkta, bazen sporda ve bazen hiç ummadığın yerlerde. Kalbimiz hızlı atacak ilk kuralımız bu ardından kaslarımız biraz zorlanacak vücudumuzda hemen eksikleri kapamak için Adrenalin Çırpıntısını salgılayacak. Her şey tamam mı? Evet ise hikayemizi anlatmaya başlayalım.

Adrenalin Çırpıntısı

Atla hadi ne duruyorsun? İçindekileri yapmak için hala bekleyecek misin? Kalbin de bir yerde orman yanmıyor muydu? Bunu kaç kere söyledin. Yırt artık üzerine çöken görünmez tembellik örtüsünü. Geçenlerde arkadaşım ile aramızda geçen kavganın sözleri bunlardı. Uyanışı bekleyen ve hala harekete geçmeyen arkadaşım uyanmayı başkasından gelecek olan tepki ile olacağını zanneden o arkadaşım, olayın tamamen içsel olduğunu asla anlamayacak olan o arkadaşım.

Yürüyüş için sözleşmiştik. İkimizde sözümüzü tutan zamanında denilen yerde olmayı seven kişileriz. Karşılaşmamız zamanın dakikasına sığacak kadar kısa sürmüştü. Ne kadar dakik olduğumuzu konuşmadan içimizden geçirdiğimize eminim. Birbirimize bakışımız bu duygunun kanıtını oluşturmakta idi. Nereye yürüyeceğimizi sormadım. Yürümeye başlamıştık. Bildiğimiz caddeler, bildiğimiz yol ,bildiğimiz ağaçlar, her şey aynı yıllardır aynı yerinde yürüyorduk. Göz alışmış bir kere belki bin kere farklı istikametten yürünmüştük bu sokakları üstümüze gelmeye başlamıştı artık. Geç kalmıştık belki de bu düşünce için.

Adrenalin Çırpıntısı

Rotamızı eğlenmeye çevirdik. İlk durağımız lunapark oldu. Lunaparkta olan en dehşet verici alete bindik. Gereken yapılmış heyecan ve adrenalin artık vücudumuzda gezmeye başlamıştı. Bu hissin güzelliği ile araştırma yapmaya karar verdik. Neler yapılabilir? Nerelere eğlenmeye gidilebilir diye düşündük bir sonra ki aktivite daha büyük bir lunapark olmasına karar verdik. Günler geçerken bu isteğimizde olmuş başka şehre giderek adrenaline doymuştuk yada biz öyle sanmıştık.

Hissiyatın güzelliği ile yeni heyecanlar için düşünürken arkadaşım planlara uymamaya başlamıştı. Planları tek tabanca yapmaya devam etmekte bir farklı gelmişti. Adrenalin çırpıntısı ile geçerken günler, büyük kavgamız gerçekleşti. Bir ömür şikayet eden bir insana çıkış yaparsanız ne mi olur? Sadece kavga her lafı kaygıları ve olumsuzlukları ile dolu olan bu insan nasılda kurtulacaktı bu durumundan uyandırılması gerekmekteydi. Ya da ben öyle düşünmekteydim. İsteksiz ve yılmış bir insanı nasıl hayata döndürebilirdiniz ki çoğu insanın kendi kendine düzelir metodu muydu çözüm? (ilgisizlik)

İstekler gerçekleşmek için enerji bekler. Bu kavga sonucunda enerjisini toplayan bir arkadaşım vardı. Ama asla kendi yırtılışını gerçekleştiremedi. İsteklerine ulaşamadı. İsteklerinizi ertelemeyin içinizde yapma arzusu hep alevli kalmalı ki gününüz mutlu ve huzurlu geçsin. Bize ayrılan bu ölümlü dünyada ki süremiz çok kısıtlı bir varsın bir yoksun. Para ve diğer simgeler için kendimizi ve zamanımızı harcamayı bir kenara bırakıp kendi yeteneklerimizi keşfederek hayata devam etmemiz gerekmekte.

Tabi Başarabilene !

Adrenalin Çırpıntısı Şarkısı

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.