Beğenmeme Bedeli

Beğenmeme Bedeli , Soyut kavramlar her zaman tehlikedir. Hazırlıklı olmakta yarar var size bir hikaye anlatacağım.

Beğenmeme Bedeli

Kentte tek başına yaşayan, yaşamın tadını çıkarmaya çalışan bir kızın hikayesi. Güzelliğini bilen fakat kendisine yetersiz gelen bir kız. Etrafından duyduğu güzelsin lafının artık anlamsız olduğunu bilen ve güzelliğini daha da yukarıya taşımak isteyen bir kız. Zamanla değişimi, mükemmelliği için neler yapabileceğini düşünmeye başlar. Kilo vermeliyim, spor yapmalıyım, yeni kıyafetler, yeni bir saç evet evet yeni bir saç diyerek kendini daha yukarıya taşıyacak şeyi bulduğunu düşünür. Araştırmalar sonrasında serüveni başlar…

Beğenmeme Bedeli

Sisin pusun kasvetin olduğu bir güne uyanmıştı, yorganın ağırlığı soğuk ile arasında bir bariyerdi. Yataktan kalkmak eziyet geliyordu, hiçbir şey düşünmeden biraz zaman geçirdi yatağın sıcağı ile bir anda aklına geldi saçlarım dedi ve hediye paketi yırtarcasına neşe ve eğlence ile yataktan fırladı. Terliklerini aradı önce yatağın altına kadar baktı sersemliği yüzünden kendine kızdı sonunda bulmuştu. Direk banyoya yöneldi ışığı açmak için düğmeye uzandı fakat o kadar hızlıydı ki yakamadan çoktan içeriye girmişti sinirlenip yüzünde ki tatlı sırıtma ile banyodan geriye ışığı açmaya çıktı kapının tam karşında duran aynada kendini gördü ve ilk cümlesi uğraştığıma değdi oldu 2 gündür saçlarını örmek için geç saatlere kadar uğraşmış yorgunluktan bitap düşerek uykuya dalmıştı. saçını topladı ve yüzünü yıkadı. Kendisinin beğenmesi yetmiyordu. Sokağa çıkmalı arkadaşlarının yanına gitmeli onay almalıydı. Hızlıca kahvaltı yapmak için mutfağa yöneldi. Kahvaltısını hazırlarken bu kısa zamanda yaptığı üçüncü saç modeli olduğunu hatırladı. Saçlarına verdiği zararı düşünürken yüzüne vuran kavurucu sıcaklık uyandırdı onu bu düşünceden hızlıca ocağı kapattı. Hisleri kuvvetli olmasa çoktan yakacaktı en sevdiği göz yumurtasını.

Yeni saçlarına uygun bir kıyafet seçti dolabından, soğuk olan odasını güzelliğiyle ısıtmaya başlamıştı. Tamam işte bu cümlesi tahmininden yüksek bir sesle dökülmüştü ağzından. Bu gün dilinden eksik olmuyordu bu cümle. Hızlıca evden çıkarak iş yerine varmak için adımlarını hızlandırdı. İlk güvenlik fark etti güzel dileklerini iletti nazik bir şekilde kabul ederek yoluna devam etti. İçinde ki mutluluğu yüzüne yansımıştı. Diğer iş arkadaşlarının beğenmesi ile gününü tamamlamış mutluluğu ve isteğine ulaşmanın tatminini yaşıyordu.

Beğenmeme Bedeli

 

Aradan bir ay geçmiş yaptığı değişikliklerin hiçbir önemi kalmamıştı saçlarını gene değiştirmek istemiş kuaföre gitme kararı almıştı. Kuaförden yeni saç modelini uygulamak için tarif ederken kuaför saçının güçsüzleştiğini bu değişikliği yapmamanın daha doğru olduğunu söylese de ısrarcı olmuştu değiştirmekte. Kuaför tekrarlasa da dinlemiyor istiyordu. İşlem yapılmaya başlamış hatta bitmek üzereyken kuaförün ellerine gelen saçlar dikkatini çekmişti saçlarını kısa kesmek zorunda olduğunu yıkanınca anladı. Kuaförün uyarılarını dikkate almadığı gibi yeni modeli bırakın sacının ne zaman düzeleceğini de ön göremiyordu. Kötü sonuçlanan bu olay karşısında aslında bu durumun anlık zevkler uğruna olduğunu çok iyi anlamıştı. Gösteriş güzellik ve dahası aslında kendimiz için istememiz gerektiğini bir kere daha anlamış oldu.

Beğenmeme Bedeli kıssadan hisse, hayatta diğer kişiler için değil de sadece kendimiz için kararlar almamız gerektiğini ve bu yaşam tarzımızın bencilliğe dönmeden gerçekleştirmemiz gerektiğini düşünmekteyim.

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

 

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.