Zor Kadın

Zor Kadın, ah şu kadınlar kadınlar kadınlar her biri eşsiz olan kadınlar…

Zor Kadın

Zaman tünelinin en güzel yerinde iken doğmuştu bu şarkı zor kadınlara yazılmıştı erkekler ne zaman anlayabilecekti ki kadınları?

ASLA !

Sadece anlıyor taklidini iyi yapanlar öne geçecekti bu hayatta. Kadınlar duygusaldırlar. Erkekler ise mantıksal. Olay örgüsü iki farklı bireyin anlaşmasını bekliyoruz. Çift olmak tek ruh olmak yaradılışımıza aykırı bir durum gibi gözükse de zaman içinde değişti aslında bu olgu. Kadınlar daha feminist bireyselliğin peşinde erkeksiz bir yaşam sürülebileceğinin görüşünü benimsediler. Ekonomik özgürlüğünü sağlayan kadınlar ise sadece çocuk için evlenmeyi uygun gördüler. Başkalaşım kültürümüz ile ters düşmeye başladı. Jenerasyon değiştikçe eskiden ayıp olarak görünen olgular normalleşmeye başladı, zaman düşünce ve etnik kültürü de değiştirdi.

Zor Kadın

Zor kadın, Zor kadınların sayısı toplumda artmaya başladı. iletişim kurulma problemleri güvensizlikler sadakat ve benzer değerler kaybolmaya başladı. Artık kadın kafasına yatmayan bir erkekle berberse hızlı bir şekilde kendisine uygun olan erkeğe geçmeye başladı. Arayışlar değişti. Erkeğin en mükemmeli donanımlısı ezici üstün olanları dikkat çekti. Bunlar gerçekleşirken erkeklerde rahat durmadı. Düşünceleri sevgiden çok değişime odaklandı. Saygı, güven, sadakat duygularından hızlıca uzaklaştı. Aldığı darbelerle daha da acımasız değer vermeyen hale büründü.

Zor kadınlar yıpranmışlıklarının eseri olarak ortaya çıktı. Aslında hayatta sadece 3 varlık karşılıksız seviliyor bebekler, köpekler ve kadınlar düzgün sevmeyenlerin sonucu kırılan kadınlar, yıkılmaktan kendilerine duvar ördüler. İyi niyetle yaklaşanları unuttukları bu güzel duygu için yıprattılar, test ettiler, denediler, erkek bu kadar testten sınavdan yorgun çıkabildi ve artık dayanamadı bıraktı. Kadın tekrardan karamsarlığa düştü. Zor kadının açtığı yeni çıkmazda erkekler bir bir boğulmaya başladı. Erkekleri çağırsalar da erkekler gelmeye korkar oldu artık.

Durum bu vaziyette iken eski sevgi nerede kaldı. Her iki taraf içinde tüm ilişkiler ya mantıksal ya tek kişilik  bir şey mi oldu o zaman başkası gelsin diyerek mücadeleyi en aza indirgedik. Erkekler neler yapıyor peki.

Zor Kadınlar cidden zor, erkekler kadınlar için giyinir, dikkat ederler, hoş gözükmeye çalışırlar, kadınlar ise diğer kadınlar için hazırlanırlar süslenirler. Durum ortada değil mi ? Özenleri ya kendileri için ya da diğer kadınları için seven kadınlar için durum başka erkeği için hazırlanmaları muhtemel ama yüzde yüz diyemeyiz. Basit ilk adım örneği bile durumu ortaya koymakta.

Erkekler arkadaşlarına yeni tanıştığı bir kadını anlatırken güzelliğini anlatır. Kadının davranışlarından bahseder. Kadınlar arkadaşlarına bahsederken ilk cümleleri yaptığı iş ve maddi durumu üzerine olur. Nasıl yaşatabileceği nasıl bir konfor sunduğuyla alakalıdır. Siz değerlendirin hangisi daha acımasızdır. Erkek güzel bir kadın gördüğünde etkilenir. Kadın ise erkeğin ilk gördüğünde işini gücünü yaptıklarını parasını mal varlığını ilk öğrenir. Eğer kriterlerine uyuyorsa buluşma gerçekleşir erkek çok özenir hata yapmamaya çalışır ve daha çok kasılır. Erkeğin ufak hataları kadın için önemli durumları teşkil eder. Değer yargıları yapılan ufak yanlışlıklarla bile bitebilir. İlk buluşmada kurduğu cümleler kıyafeti davranışları kadın için belirleyicidir. Kadın için eğlenceli geçmesi yeterli iken anlatılan konuşulan konu bile önemli olmadığı durumlar olabilir.

Kadınların ilişki bitirme süreci bile çok acımazsız geçer kadın önce kafasında bitirir ama bu sürek 3 ay sürüyorsa erkekten ayrılmadan tamamlar üzüntüsünü erkeğin yanında geçirir. İlişkinin bittiğini söylediği anda zaten çoktan bitmiş bir ilişkiyi konuşuyor olurlar erkek ne olduğunu anlamaz ilk şokunu yaşar erkeğe göre her şey ayarındayken ne oldu olur. Sorunları irdeleyip üzerinde duran taraf kadındır. Erken mutluluğuna yapacaklarına odaklanır ilerisini çok düşünmez.

Hey zor kadınlar laflarım sizlere anlayışsız erkeklerde kendileri düşünsün artık!

Acımasız olmayı azaltın ve iletişim kurduğunuz kişileri daha en başında seçin ilişki mantıksal değil duygusaldır. Sevin ki sevilebilin çoğu erkek sadece platonik. Erkek sever kadın aklına yatan ile birlikte olur. Zamanla seversin diyen bir anne lafı var kadınların arkasında aşka inanan kimse kalmadı bu laflar yüzünden ilginin sevginin farkına varın size her ilgi gösteren seviyor demek değildir. Tek kişiye bağlı kalmayı hem erkekler hem kadınlar öğrenmeli artık öz saygınız için

“Gecelerce iz sürüp aşk bulunmayacak değer kıymet öz saygı kazanacak mutluluğu sadakat ve şefkat getirecek”

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.