Beyler

Beyler, toplanın mevzu derin anlatacaklarım herkesin yaşadığı fakat üzerinde çok durmak istemediği gerçekler gerçekler acıdır.

Beyler

Anlatılanların söylenenlerin yapılanların görülmediği bir döneme denk geldik başkalaştırdık duygularımızı. Asıl nedeni ne peki çok güzel kırılan kalplerimiz. Bir erkek şerefsiz doğmaz sonrada olur. Onu şerefsiz yapanda sevdiği bir kadındır.

Başkalaşımı hayatta kadın başlatır sever üzer bırakır gider. Erkek toparlayamaz anlamaz daha ilk sevdiği kadındır. Kadın yaralanır erkek yaralanır. Kadının alternatifi çok iken erkeğin beğenilip sevilmesi düşüktür. Erkekleri annelerinden başka seven yoktur.  Erkek sevdiği için dağları delmek, akarsuların yönlerini değiştirmek, kızgın yağda yüzmek ister kadın için bir şeyler yapmak ister. Kadın ise sevilmek ve yanında olmasını ister. Erkek duygusunu abartır. Uçar kaçar imkansızlıklar ile boğuşur. Kadın sadece sevilmek isterken.

Beyler

Beyler o kadar çok emek verir ki ilk ilişkisinde sevdiği kadını çok mutlu etmek ister. Emek veriri hata yapar yanlış kullanılan bir sözcük için bile ağır bedeller öderler. Beyler kalp kırmak doğamızda yok insanız sonuçta kadınlar sizden iki dağı birleştirmenizi beklemiyor sadece sevilmeyi bekliyor. Her kadın her şeyi hak eder. Kadın almak istediğini sizin verdiğiniz kadar değil sizden almak istediği kadar alır.

Barış Mançonun dediği gibi

Alla beni, pulla beni, al koynuna, yâr (yapılmalı)Gözüm senden başkasını görmez oldu, yâr (görmemeli)Gönlüm senden bir şey ister, nasıl desem, yâr? (söyle gitsin)Alla beni, pulla beni, al koynuna, yâr (yapılmalı)
Senin için dağları deler, yol açarım, yâr (gerek yok)Senin için denizleri kuruturum, yâr (gerek yok)Senin için gök kubbeyi yerlere çalarım, yâr (gerek yok)Canım’ iste, canım bile sana kurban, yâr (gerek yok)
Dağlar, taşlar, uçan kuşlar senin olsun, yâr(gerek yok)Deniz, derya, gökler hep yerinde dursun, yâr(gerek yok)Gönlüm senden bir şey ister, nasıl desem, yâr? (söyle gitsin)Alla beni, pulla beni, al koynuna, yâr(yapılmalı)
Saçlarına yıldızlardan taç yapayım, yâr(gerek yok)Bir nefesle güneşleri söndüreyim, yâr(gerek yok)Çıra gibi uğrunda ben yanayım, yâr(gerek yok)Canım’ iste, canım bile sana kurban, yâr (gerek yok)
Söz gelimi sevin ama güzel sevin kadınları mutlu etmek aslında düşünüldüğünden çok daha kolay ilgi sevecenlik sahiplik duygusu bu sevginiz ile birleştiğinde sizden daha değerlisi olmayacaktır. Buna emin olabilirsiniz.

 

 

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.