Gizli Kahramanlar

Gizli Kahramanlar Başlığın dikkat çekici olmasını istedim çünkü kahramanımız hiç dikkat çekici değil!!!

Gizli Kahramanlar…

Firmada gizli kahraman özverili olan, her işi yapan, işine sağdık, dedikodu yapmayan ve firmasına sahip çıkan kahramanlar bu günkü konumuz.

Peki ya bu kahramanlar kendilerini pazarlayamıyorsa nasıl olacakta patron dediğimiz kişiler gizli kahramanlarımızı fark edecekler yada gizli kahramanların yaptıklarını başkasının ben yaptım diye bağırmasını önleyebilecekler, burada ki ince çizgi kahramanımıza düşüyor nasıl olurda kendilerini ezdirmezler şimdi diyeceksiniz zaten bu karakter de olduğu için ezilmedi mi? Evet Ama bir çözümü var aslında birden fazla çözümü var.

Yapılacaklar

  1. Yaptıklarını mail ortamında yöneticine paylaşacak
  2. Evrak ve dosyalarının başkasının görmesine olanak tanımayacak
  3. kişisel alanını korumayı öğrenecek
  4. kendi yaptıklarını göstermenin en güzel yöntemlerinden biride firma içinde bir yerden bir yere giderken hızlı ve seri adımlar ile gidecek
  5. Etrafını gözlemleyecek
  6. Çalışma arkadaşlarının huylarını öğrenmeye çalışacak
  7. Kimseye güvenmeyecek
  8. Sosyalleşmeyi iş ortamı dışında yapmaya çalışacak
  9. Ve en önemlisi Ben buradayım diyebilecek

Bahsi geçen maddeleri kendiniz için uyarlamanız gerekmektedir. Genel amaçlı yazılmış maddeler sadece size ufak bir yol gösterici olabilir. İş hayatı özelliklede özel sektör artık çok daha acımasız algı değişti aynı işi senden daha iyi yapacak kişiler dolu ve daha uygun maaşa artık üniversite mezunu olmak hiç bir anlam ifade etmemekte  kendini geliştirip kendini pazarlayacaksın arkadaş başka yolu yok.

! Farkındalık

 

Patronlar bu tip insanlara sahip çıkmalı çünkü  firmanı yükselten geliştiren bu gizli kahramanlardır patron olarak bunu fark edip elinden tutarsan firman kan emicilerden faydalı insanlara dönüşür böylelikle firmada KPI (anahtar performans göstergesi) diye dolanman gerekmez bu ürünler neden yetişmedi demezsin çalışma mantığı artık çok değişti eski kafalı patronlar kendilerini yeni çalışma düzenine alıştırmalı adapte etmeli.

İŞİ BİTİR !!!

Gizli Kahramanlar

Öneri Yazım

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

2 comments on “Gizli Kahramanlar”

  1. ben buradayım…ben de varım.. kendi varlığın farkında olan insan ancak başkasına var olduğunu ispatlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.