Doğaya Dönmek

Doğaya Dönmek, sizce de herkesin için de bu istek yok mu? köye yerleşmek olarak düşünmeyelim bu dediğimi toprakla haşır neşir olmak toprağa dokunmak, çiçek sulamak kendi yetiştirdiğin salatalıktan koparmak gönül rahatlığı ile yıkamadan yemek.

Doğaya Dönmek

Doğaya Dönmek

Topraktan

Topraktan uzaklaştırıldık tamamen, bağımlı olduk betona AVM’ lere hafta sonları tek eğlencemiz gezdiğimiz gördüğümüz  yerler AVM ler, çarşılar, pazarlar, toprağa ulaşan yürüyüş yapan eken biçen çok azaldı. Tüketim toplumu oluşumuz zamanı değerlendiremeyişimizden belli değil mi. Elimizde telefon dilimizde sosyal meydanın replikleri var sadece Günümüz koşullarında biraz biraz toprağa dönüş için çabalar sarf edilmeye başlandı bunlardan en popüler olan toprağa dönüşün abc si ufak bir arazi üzerine ufak bir ev, işleri minimalize ederek toprağa kavuşma isteği buna da TİNY HOUSE (küçük ev akımı) denmekte köyde kırsalda kimse kalmadı çünkü modernlikle ulaşılabilirliği birleştirip 15 20 metrekarelerde yaşam. Bu yöntem başarılıda oldu aslında.

Tiny House

Doğaya Dönmek

Tiny House meraklılarından biriyim ama uzun soluklu nasıl olacak şehir hayatını bırakıp da nasılda Tiny House da yaşanır, insan kestiremiyor. Tiny House için sosyal medyada takip ettiğim kişilerden bazıları sadece hafta sonları bahçelerine giderek zamanlarını geçiriyorlar, iş hayatına hafta içi şehirde devam ederek, hafta sonunu ip ile çekerek yaşamlarını dürdürüyorlar. Bir diğer grup ise komple Tiny House’ların da geçiriyorlar ve çok mutlular.

Doğaya Dönmek

Tiny House sakinleri toprakla iç içeler zorluklarını bizzat görerek devam ediyorlar yaşamlarına toprakla bütünleştiler mi tam emin değilim bahçelerinin büyük bir bölümü çim ufak bir alanda bahçeleri var yakında ekmeyi bırakabilirler.

Sonuç

Korkuyoruz alışkanlıklarımızı rahatımızı kaybetmek istemiyoruz, bazılarımız mutlu, rahat ve maaşlarından memnun olmadıkları halde uzun zamanlardır çalıştığı firmadan ayrılamıyor, durum böyle iken nasıl olurda değişimi gerçekleştirebiliriz konfor alanımızdan doğaya çıkabiliriz. İsteğiniz eğer doğa ise tek ihtiyacınız olan CESARET ….

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.