Akşam Yemeği

Akşam Yemeği

Akşam Yemeği, Yemeklerin şahı en romantiği, en sahiplenicisi, en davetkarı… Akşam yemeğini bir hikaye ile anlatalım.

Akşam Yemeği

İstanbul’da, muhteşem bir yalıda, tarihi bir akşam yemeği düzenleniyordu. Masada kristal bardaklar ve gümüş tabaklar, leziz yemekler ve şaraplar vardı. Yemeklerin ünlü bir şef tarafından hazırlandığını tahmin etmek güç değildi. Yemekler ortamın güzelliği ile birleşmişçesine uyum içerisinde idi. İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarası, masadakilerin konuşmasına keyif katıyordu.  Ancak, tüm misafirler arasında sadece iki kişi birbirlerine tamamen odaklanmıştı.

Kadın, parlak yeşil bir elbise giymişti ve saçları hafifçe rüzgarda savruluyordu. Adam, şık bir takım elbise giymişti ve kadının yanında rahat bir şekilde oturuyordu. İkisi de o anın tadını çıkarıyordu. Yemek, muhteşemdi ve şarap akışı, onların konuşmalarını daha da keyifli hale getiriyordu. Akşam yemeğinde konuşulan sohbet her zaman kadın için çekici gelmişti adam bunu bilmiyor ve içinden geldiği gibi davranıyordu. Etraftan çıkan çatal kaşık sesleri akşam yemeğinin kendi müziğini oluşturuyordu. Kadın yemeklerin güzelliğinden konu açarak adama tebessüm ettirmişti.

Adam, kadına İstanbul’u gezmeyi teklif etti. Kadın, heyecanla kabul etti. Adam, o gece boyunca onunla konuşarak geçirdiği zamanın tadını çıkarıyordu. Kadın da onunla olmanın zevkini yaşıyordu.

Yemekten sonra, ikisi de Boğaz’a doğru yürüyüşe çıktılar. Yıldızlar parlak bir şekilde parlıyordu ve ikisi de mutluluk içindeydi. Adam, kadının elini tuttu ve ona doğru eğildi. İkisi de birbirlerinin gözlerine baktılar ve adam kadını öpmeye başladı. Kadın, onunla beraberliğin ilk heyecanını yaşarken, ikisi de bu anın tadını çıkardılar.

Adam, kadını davet etmek için çok çekinmişti. Kadını tam tanımamak heyecanını arttırmıştı. En uygun yerin akşam yemeği olduğunu hissederek teklif etmişti.

O gece, İstanbul’un muhteşem manzarasında, tarihi bir yalıda, leziz yemekler ve şaraplar eşliğinde, bu iki insanın arasındaki aşk, muhteşem bir şekilde yeşerdi. Ve İstanbul, onların aşkının tanıklığını yaptı.

Akşam Yemeği

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.