Değişimin Gücü

Değişimin Gücü, En ufak bir etkende bile insan değişmez mi ? Zaman bizi dönüştürmez mi ? Değişimden anladığımız nedir? Gelin farklı bir bakış açısından bu yazıyı okuyalım.

Değişimin Gücü

Değişim iki yönlüdür aslında olumlu değişimler ve olumsuz değişimler tahminde bulunamayız iki değişim türü içinde Değişimin Gücü de buradan gelir aslında. Olumlu olarak gördüğümüz bir değişimin bize zarar vermesi muhtemel olabilir.

Değişimin gücü en fazla bir ilişkide ortaya çıkar. Karşılıklı değer verme ile başlar her şey en önemlisi olduğu gibi kabul edebilmeli insan karşısındakini huyları, davranışları, oturuşu, kalkışı hayata bakış açısı, insana insan olduğu için ve tüm canlılara canlı olduğu için verdiği değer ile bütünlenir.

Tanıma aşaması merak doludur ilişkide, Değişimin Gücü başlar yavaştan ama şekillenmede arkasından gelir değişim ile uyum birbirine karıştırılır. Ortak yapılan planlar birlikte yenen yemekler, olumlu değişimin başlangıcı yada farklı bir değişle uyumun göstergesi sevdiğin kişi için yapılan ufak değişiklikler uyumu getirirken sende hayatta değişime uğrarsın bu değişim seni ve ilişkini olumlu yönde etkiler. Sevdiğin kişi seni kısıtlamadan daha doğrusu seni olduğu gibi kabul ederken ufak değişimler ilişkiyi sağlamlaştırır.

Değişimin Gücü

Kritik noktaya aslında hiç kimsenin yapmaması gereken duruma gelelim bir başkası için kendinden ödün vererek onun isteğine uygun biri olmaya çalışarak değişim göstermek. Bu durum sonucunda kişiliğinden karakterinden ödün vermiş olursun seni sen olduğun için kabul etmeli ve seni değiştirmeye çalışmamalı sende buna uyum sağlamamalısın. Eğer değişim kötü alışkanlıklar yüzünden ve sağlığın içinse düşünülecek tartışılacak bir konu haline gelebilir. Bu örnekte bile kişinin kendi hayatı olduğunu fakat bir birliktelik içinde olduğun kişiyi de düşünmen gerektiğini asla es geçmemelisin. Karşı tarafa isteğini belirtirsin. Kendisi düşünüp yapmak istiyorsa kendisi değişiyorsa onun kararına dönüşür. Böylece kimse kimseye senin yüzünden ben bundan fedakarlık yaptım demeye yüzü olmayacaktır. Değişimin gücünü kullanmayı bilmeli nasıl davranılması gerektiğini ilişkilerin daha sağlıklı nasıl yürütülmesi gerektiğini öğrenmek gerekmektedir. İlişkinin yanında insanlar ile iletişimin öneminin kavranması anlaşılması gerekmektedir.

Değişimden anladığınız nedir? Komple değişmek mi? farkında olmadan mı? olarak mı? değişimin her zaman ve her yerde olabileceğini bilmek yeter bazen  bir yaprağın renk değişi bir yılanın büyümesiyle gelen deri değişimi.

Zamanın dönüşmesi büyüme gelişme ile gelen değişimdir. Deri değiştirme bir yılanın doğal kabul edilen bir değişimidir.

Değişim

Can Yücel

İnce uzun bir hayvan
Çarpıyor
Çarpıyor
Çarpıyordu kendini taşlara.
Canı mı sıkılıyor
Can mı çekişiyordu yoksa?
Yok efendim dedi yanımdaki adam
Gömlek değiştiriyor yılan
Bu hallerden anlarız dedi az çok
Biz de sınıf değişmiştik bi zaman

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.