Kararlılık İstikrarı

Kararlılık İstikrarı nedir ? Kararlılık nasıl sağlanır? Kararlılığın nasıl peşinde olmalıyız? Kararlılık ne kazandırır? Gelin birlikte düşünelim.

Kararlılık Nedir?

Kendine verdiğin sözün arkasında durabilmek, aslında bu kadar kolay tanıma sahip olan bir sözcük.

Kararlılık Nasıl Sağlanır? Kararlılığın Peşinde

Karlılığı sürdürmek ve devamlılığı sağlayabilmek için bir kaç maddemiz vardır,

  • Yılmama Sınırınızı Keşfedin
  • Hedefinizi Küçültün
  • Olumsuz Etkilere Tekme Atın
  • Planlayın
  • Hedefinizin Yapış Nedenini Unutmayın

Saymış olduğum maddeler sizi kararlılıktan uzaklaşmanıza hedefi terk etmemenize yardımcı olacaktır ama yapmak istemeyen ruhumuz bedenimize ne metotlar söylesek bile sizi caydırma durumu oluşacaktır. Ne gerek var yarım saat sonra yaparım, dediyseniz olay tamamen bitmiş ve bu planı tozlu raflara gömmenize neden olacaktır. Kendinize söz geçirmeli erteleme huyunuzu aslında huyumuzu bir kenara fırlatmayı bilmemiz gerekir. Kararlı davranarak hedefe ulaşmak asıl o zaman olacaktır. Kararlığın peşinde koşmak çok zor bir durumdur. Çevremizde dikkat dağıtıcılar çoğalmış durumdadır bu dikkat dağıtıcılar sizi iş yapmaktan alı koyar ve izlemeye oturduğunuz yerden kalkmamanıza neden olur.

Kararlılık İstikrarı

Kararlılık İstikrarı

Yapmak istediklerimiz, koyduğumuz hedefler, hayallerimiz, saydığım maddelere erişebilmek için kararlılık ve istikrar gereklidir. Kilo vermem gerek, kas yapmam gerek, ders çalışmam gerek ve dahası bunlar için ne gerekli peki kararlılık ve disiplin. İş kurmam gerek, daha fazla para kazanmam gerek, kararlılık ve hırs gereklidir. Saymış olduğum tüm maddelerde kararlılık esastır sadece destekleyicileri değişmektedir. Kararlılık istikrarı bu olguların hepsine verdiğim addır. Kararlılık istikrarı ulaşılması hedeflenen son noktaya taşıyan kilittir. Kararlılık istikrarında kendinizi teşvik edecek hedefinizden sizi uzaklaşmanıza engel olacak durumları istikrarla birleştirir.

Kararlılık Ne Kazandırır?

Aslında tahmin etmesi çok basit,

MUTLULUK

TATMİN DUYGUSU

BAŞARI

Ne için yaşıyoruz hayatı güzel yaşamamız olsun başarı olalım mutlu olabilmek için çoğu kişinin bakış açısı farklı olabilir ne için yaşıyoruz sorusuna ama özünde bu maddelere dayanır. Kararlılık sayesinde bu maddeleri sağlamış oluruz. Spor yaparak hem mutlu olup hem sağlıklı olabiliriz kararlılık göstermeyen sporda yapamaz isteğine ulaşamaz. Kararlılık Hedeflerimize ulaşmakta bize yardımcı olan en önemli adımdır. Kararlılık bize kişisel tatmin duygumuzu kazandırır

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.