Cesaretini Göster

Cesaretini Göster, yaşa, içinde tutuma, gelin birlikte cesaret hayatımızda nerede? bize karar aldırtan aslında cesaretimiz mi? bunları konuşalım.

Cesaretini Göster Nedir Bu Cesaret?

Cesaret, aynı zamanda yiğitlik, kararlılık, ataklık, ve dayanıklılık özelliklerini de içeren, korku, acı, risk, belirsizlik veya tehdit ile başa çıkabilme yeteneğidir.

Cesaretini Göster İçinde Var Mı?

Çocukken başladı bu durum daha hiçbir şey bilmeden korkusuzca koştuk eğlendik. Ellerimiz yandı sıcak soba ile tanışmamız böyle oldu böyle öğrendik. Çocukken başladı ataklık kararlılık bir oyun öğrendik doğruluk mu cesaretlik mi ? En başlarda hep doğruluk dedik sonra erkekliği kadınlığı bırakmamak için cesarete yöneldik. Heyecan verici anlar yaşattı dozajı kaçırdığımız zamanlar oldu her birimizin. büyüdükçe cesaret yerini değiştirdi mantık ile birleşti bazılarımız kendi cesaretini hiç gösteremedi. Doğruluğu seçti yada seçtirildi. Ailesi iş hayatı arkadaşları hep durdurdu engel oldu belki de kendisi de cesaretinin gün yüzüne çıkmasını istemedi.

Yaşamda vardı cesaret ve artık cesaretin içinde olduğunu keşfetmiş olduk. Alınan kararların yapılan hareketlerin cesaret temelli olduğunu iyi öğrendik. Her işte nasıl olabilirdi, her işin kıvılcımı nasıl cesaret olabilirdi. Fark etmedin mi hala söylediklerimden içinde var olan cesaretten ders alma zamanı gelmedi mi? yapmak istediklerini yapmaya başlamalısın harekete cesaretin sayesinde geçmelisin zaman çok ama çok dar yaşamın tadına cesaretini göstererek varmalısın.

Cesaretini Göster

Yaşadığımız koşullar ne kadar zor olsa da farklı farklı zor aşamalardan geçiyor olsak da kendimizi onurlandıracak yükseltecek ve desteğini göreceğimiz bir şeyler ararız. Aranan şeyler bir obje bir kişi bir yaşam tarzı olabilir. Cesaretini göstererek kendine bir çıkar yol objesi edin benim gibide yapabilirsin ben çözüm olarak kendimi seçtim sağ elimle sol omzuma sen yaparsın demeyi. Bu kadar şey anlattıktan sonra size kilit bir cümle vereceğim oda şu;

“Süreci doğru yönetebileceksen cesaretini umarsızca kullan ne duruyorsun.”

Cesaret içimizde var olan ama gün yüzüne çıkarken duraklattığımız olgumuz engel olduğumuz bazen de içimizde olduğunu unuttuğumuz duygumuz artık gün yüzüne çıkmalı yukarıda ki cümleyi iyi anlamanı istiyorum yönetebileceksen sonuçlarını hesaba katabiliyorsan sonuna git. Deli cesareti değil bu dediğim göstereceğin harekete geçirme cesareti….

Kaynakça

Öneri yazımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.