Yeni Çalışma Düzenlerine Merhaba

Yeni Çalışma Düzenlerine Merhaba Eski çalışma düzenlerine elveda Eskidendi o sabah geleyim 8 de akşam 6 da çıkıyım evime gideyim. Her yerde çalışacağız arkadaş 😀

Yeni Çalışma Düzenlerine Merhaba Araştırmacılar diyor ki

Amerika Birleşik Devletleri’nde 125 milyon tam zamanlı çalışan var. Bunların %56’sı Gallup’a ofis işlerini uzaktan yapabileceklerini söylüyor – yani 70 milyon ABD’li işçi evden çalışabileceklerini söylüyor (WFH).

Bunların %30’u artık ofise gelmek istemediğini ve tamamen uzaktan kumandayı tercih ettiğini, %60’ı hibrit bir düzenleme istediğini ve sadece %10’u tamamen yerinde çalışmayı tercih ettiğini söylüyor.

Yeni Çalışma Düzenlerine Merhaba, bu bilgiler Türkiye de de bu şekilde Pandemiden bir gün önce hayal bile edemeyeceğimiz yeni bir dünya iradesi ortaya çıktı. Uzaktan çalışma olgusu işverenlerin asla aklına gelmeyecek bir durumdu çünkü eğer iş yerinde olmaz ise çalışan kaytaracaktı performanslar maaş düzenlemeleri aylık hedefler nasıl tutacaktı o zaman aslında bu düşüncelerin hepsinin çöp olduğu ortada yapılması gereken çok basit rutin bir işte çalışan bir kişi için yapması gerek görevler ve sorumlulukları iyi tanımla o kişiden beklentini karşılayacak düzeyde raporlar iste ve bu yapacaklarını ister evinde ister ofisinde yapsın isterse gece 3 te kalksın yapsın karışma fakat 8 saat çalışma sürecini dolduracak iş ve sorumluluk yükle ve en önemlisi takibini sağla eğer bu anlattıklarım çerçevesinden bakarsak hiç bir aksilik çıkmayacaktır. İş yerine gelip de zamanın verimsiz kullanan çok insan vardır Eğer işlerini erken bitiriyorsa da bu artık kişinin durumuna bağlıdır.

Yeni Çalışma Düzenlerine Merhaba

Aslında düzen bir tek iş hayatında değil diğer alışkanlıklarımızda da değişti gezme olsun arkadaşlarla buluşma toplu alanlarda konserlerde bulunma pandemi geçmiş olsa bile şu sıralarda hala bir çekince oluyor insanın içinde, atlattık mı ? Sorusunun tam anlamıyla cevabı yok aslında, bizde ne sorunlar bıraktı, ne durumdayız, bilen yok zamanla onu da öğreneceğiz

“Tek bir küresel Zoom sohbetinde hepimizin aynı sabah uyanacağını kim bilebilirdi?”

“Pandemiden bir gün önce hayal bile edemeyeceğimiz yeni bir dünya iradesi ortaya çıktı.”

Sonuç

Değişim bu kadar çok olurken hala eski kafa yönetim biçimleri yenilenmeyen düşünceler ile ekonomide ayakta kalmak çok zor bir hal alacak aslında çoğu firmada bu sorunları acı deneyimler ile öğrenmiş oldu. ekonomik dalgalanmanın izlenilen politikaların Türkiye’yi olumsuz etkilediği her yönden anlaşılmakta yapılması gereken yenilikçi işyerlerine dönüşüp üretimimizi arttırmaya talebe cevap vermeye ve arz yaratmaya kaldı. en önemlisi de yurtdışına ürünlerimizi satmaktan geçmektedir.

Öneri yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.