Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur

Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur. Bilmişsin yada bilmemişsin bunun kazancının ne olacağını bilemeyiz. Gelin birlikte biraz bu konu hakkında düşünelim.

Başlık çok çarpıcı değil mi? aslında dikkatinizi çekmek aynı zamanda heyecan uyandırmasını istiyorum anlatacaklarım var.

Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur ” Bilinen Bazı Gerçekler “

Bizi ilgilendiren yada ilgilendirmeyen bir çok gerçek peşinde koşmaktayız. Peki neden ? Herkesin aklında olan o ne yapmış, o ne demiş, gerçeği ne acaba, kesin yalan söylüyor, bizi ne kadar ilgilendiriyor ki bu merak, sadece sorular havada uçuşuyor bu kadar soru varken çevremizde asıl öğrenmek istediğimizi öğrendik mi peki. Amaç tam olarak ne kişilerin özel hayatında ki değişimi öğrenmek sizi ne kadar ileriye taşıyacak size ne sağlayacak. Karşı tarafa olan düşünceleriniz değişecek ön yargılara dönüşecek eğer bu bilgileri sizin hayatınızı etkilemiyorsa karşı tarafın sonsuza kadar istediğini yapma özgürlüğü var yargılamak bize düşmez e durum böyleyken bu tip bilgileri bilmek bize ne yarar sağlayacak aslında kocam bir HİÇ!!!

İlişkilerde de böyle değil mi aslında partnerinizin size yalan söylememesini isteriz. Aldatılmamak isteriz kandırılmamak sürekli bir kontrol içinde oluruz partnerimizi ama arka planda da bu cümle hep dolaşır.

” Ne kadar kontrol edersem edeyim kişinin içinde varsa yalanda söyler aldatır da.”

Arkadaşlarımız olsun partnerimiz olsun bu tür olgulardan uzaklaş ve güven duymak günümüz koşullarında git gide zorlaşmakta sahte davranışlar kandırmalar konuları olduğu gibi değil de istediğimiz gibi anlatmalar hayatın şeffaflığından uzak olunmasına neden olmakta. Seni ilgilendirmiyorsa kişiler hakkında bilgi edinmek son derece saçma bir durumdur.

Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur;

Zamanın ve toplumun getirdikleri ile bakış açımızı değiştirerek hem rahatlayıp hem de arkadaşlar ve partnerimizin bize destek mi köstek mi olduğunu görmemiz gerekmekte alışkanlıklar yüzünden kabul ettiğimiz ve bizim ters gelen olguları aslında kabullenmek zorunda olmayışımızı görmemiz lazım. Yeni insanlara yeni ortamlara şans vermek gerekmekte değişim hayatın içinde bu kadar hızlı ilerlerken arkadaşlarımız ve partnerimizde bu değişimden faydalanabilmelidir. bir bakarsınız en sevdiğiniz kitap ile ilgili bir sitede yorum yazarken aynı kitabı seven başka bir kişi ile tanışmışsınız saatlerce kitap hakkında konuşup gerçek hayattan çıkıp kitap aleminde ki hayatta konuyu eleştirmişsiniz.

Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur ” Bilinmeyen Bazı Gerçekler “

Hayatın ne kadar kısa olduğu, zamanın ne kadar hızlı geçtiği, üzülmenin trip atmanın ne kadar gereksiz olduğu kafaya takarak rahatsız geçirilen gecelerin çokluğu hayata küsmenin basitleştirildiği bu saydıklarımı arttırmak genişletmek çok basit ama uzaklaşmak uygulamamak hayatınızdan çıkarmak çok zor bu konuları konuşmak istemeyiz uzaklaşmak isteriz herkesin dilinde olan depresyondayım sözcüğüne sığınmak gibi neden ordasın gelsene bu tarafa diyecek biri olmayışı olsa bile dinlenmeme bunların hepsi zaman geçtikçe size şu şekilde geri dönmekte

“Ne kadar Salakmışım ben buna mı üzülmüşüm.”

bu cümle zamanla anlaşılan bilinmeyen bazı gerçeklerin dışa vuruş cümlesidir.

Fark ettiniz mi? saydıklarım çok genel maddeler hepimiz yaptık aslında burada anlatmak istediğim bu durumun hayatımızda olacağı ama bize ne kadar zam kaybettireceğini bizim belirliyor olmamız gerektiğidir. Bilinmeyen gerçek tam burada ortaya çıkıyor

Zamanımın ne kadarını kendimi iyileştirmek için kullanıyorum. Bilinmesi gereken budur. İnsan kendi kendinin terapistidir.

Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur

Sonuç

Hayatta her şeyden değerli olan tek şey vardır oda kendinizsiniz sonrasında aileniz ve daha sonrasında partneriniz ve arkadaşlarınız gelir sıralama basit ve kullanışlı ilk onarıma kendinizden başlamanız lazım merak duygunuzu azaltıp farkındalığı arttırarak üzülme sonrası atlatma süresini kısaltmaya çalışarak değer yargılarını bahsetmiş olduğum hiyerarşiye sadık kalarak trip atma ve uzatılma süresini ayarlayarak toksik ilişkilerden uzak durmaya çalışarak şu cümleyi duyar gibiyim demesi kolay nasıl yapacağız diye. Sorunları parçalara bölelim öncelikle sizi en rahatsız eden şeyi bulun ilk önce bulduğunuz şeyi yazın ve ona çözümler üretin bunu yazarak yapmalısınız biliyorum kağıt kalem hala var hayatımızda sonra değerlendirin nasıl bu durumdan kurtulabilirim diye ve aslında cevapların sorunların çok büyük olmadığını çözülebileceğini göreceksiniz çözmek için adım atmak gerekiyor sadece diğer sorunlarınız için de bu ufak formülü deneyin eğer sorunlarınız daha büyük problemler ise bunlar için profesyonel destek almanızda yarar vardır.

Öneri yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

1 comments on “Bazı Gerçeklerin Hiç Kimseye Yararı Yoktur”

  1. Bazen bazı şeylerin gerçekliğini bilmemize rağmen kabul etmeyiz ve o şeyden kurtulmak için bütün suçu ona yükleriz ama aslında suçu yüklemek kafamızdan silineceği anlamına gelmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.