Endüstri Mühendisi Blog Yazarsa

Endüstri mühendisi Blog Yazarsa

Endüstri Mühendisi Blog Yazarsa ortalık karışır hocam, neden mi böyle dedim. Endüstri mühendisleri için herkesin aklında olan tek şey, her şey den biraz ama hiç bir şeyden tam değil de ondan. Çok şey öğretiyor olmaları bir alanda uzmanlaşamayacağımız anlamına gelmez ama orada bir durun. Ön yargılarınızdan kurtulun biraz.

Endüstri Mühendisi Blog Yazarsa

Yoksa yazım biraz isyankar mı geldi? Herkesin endüstri meslek lisesi ile karıştırıldığı mühendislik dalı yüzünden olmasın, bilgi seviyesi bu kadar düşük topluluğa ne anlatabilirsin ki? Bir konu hakkında hiç bilmiyorsan yorum yap diye mi öğretiliyor size? Bende blog yazıyorum okumayı sevmeyen, ön yargılarının esiri olmuş, kendi düşünceleri olmayan insanlara bu kadar insan varken belki dikkat çekici bir yazım ile karşılaşır bazı şeyleri anlar ve uyanırlar diye. Lafım okuyup anlayanlara değil zaten onlar kendilerini biliyor. İnternet o kadar geniş bir dünya ki ve en hızlı ulaşım aracı.

Düşüncelerim en başta böyle idi ta ki kırılana kadar, ponçik parmaklarım üzüldü, umut dolu gözlerim söndü, içim çürüdü, hevesim kalmadı, bu kadar emeği niye harcıyorum diyenlere cevabımı sonradan buldum.

SADECE KENDİM için yapıyorum dedim ve yazmaya devam ettim.

Endüstri mühendisi Blog Yazarsa

Farkında olmak o kadar zor ki en güzeli cahil olmak vurdum duymaz olmak!

Endüstri mühendisiyim ya bir şeyler anlatmak güzel örnekler vermek için başladı serüvenim, buralar zor, acımasız, nasıl yerler böyle hedef kitleni oluşturmak için çaba harcıyorsun. Yazılarının okunup okunmadığını bilmiyorsun. Okuyucular çok acımasız sadece açığını arıyorlar 4 5 saniye içinde dikkatini çekemezsen elenip başka sitelere gidiliyor. Hocam balık olmuş hem de ızgarada tüket Allah tüket üretene ket vur, eleştir yargıla sadece böyle davran, öğrenme, bilme ama eleştir.

Endüstri Mühendisliği ile ilgili yazılar yazmaya başladım. Sonrasında dedim ki duygularımı da paylaşmalıyım Karalama kategorim oluştu. Sonralarında Günden kategorim geldi ama bana hiç zevk vermedi. Her şeyin yazılıp anlatıldığı bir kişisel gelişim blog sayfası oluştu Günlük belli bir takipçi doğal olarak oluştu ve her geçen gün artmakta okuyan sizlere teşekkür ederim. Aslında anlatacaklarım bunlar. Başta ki isyanı mı maruz görün lütfen içimde tutamaz oldum. 2 yıldır her hafta yazı paylaşarak istikrarımı sürdürüyorum. Konu bulmak için kendimi hiç kasmıyorum. Aklıma gelenler bana yeterli geliyor. Sizin için kapanış sözüm ve birde doldum şarkısı var aşağıya bırakıyorum. Sevgili okurlarım okuyun.

“Bir düşünsene ölüp gidiyorsun ve Tanrı sana diyor ki, ben seni muhteşem bir keman virtüözü olarak yaratmıştım ama sen bir kere bile keman çalmayı denemedin”

DOLDUM

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Merhaba ben Mehmet Berke Çalışkan genç bir mühendisim, hayatın getirileri götürüleri ve absürtlüklerine değindiğim, düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktardığım bir site yapmak istedim ve işte karşınızda. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.