İlkbaharda Ne Giyilir?

İlkbaharda Ne Giyilir

İlkbaharda Ne Giyilir? Giy abi tiril tiril şöyle bol bir pantolon, çek üzerine beyaz geniş kesim tişört oh bir rahatla ya al yanına da hırka alsana ilkbahar da ne giysem sorununa çözüm. İlla da etrafı pisletmeye devam pet şişesiz olmaz!

İlkbaharda Ne Giyilir?

Elde hırka, arabada mont, evde kalın pijama, arada bir basan ter evet tamam şimdi oldu. İlkbaharı anlattım size birde bu bakış açısıyla bakalım. Etraf yeşillenmeye başlamış doğa uyanıyor, erken hava aydınlanıyor. İnsanın içi kıpır kıpır oluyor.

Sabahları artık erken kalkıyorum. Mesaim 08:40 da başlıyor. Servisim beni 07:50 de alıyor. Demek ki sabahtan bir saat kazanacak kadar vaktim var. Hatta birazda erken yatmışsam değmeyin keyfime saat 06:18 de kalktığınızı düşünsenize kocaman bir zaman dilimi. O saatte ne mi yapıyorum gelin size anlatayım.

En büyük püf nokta sosyal medyaya bakmamak, Eğer bakarsam saati tamamen öldürüyorummm! erken kalkmanın tamamen yok olduğu bir zaman. Eğer başarabilirsem ki yıl başında bir karar aldım hedeflerim arasında sosyal medya detoksu vardı buradan yazımı okuyabilirsiniz. Birde değerlendirme yazımı okumanızı öneririm. Kalktım, sonrasında pencere açılsın bir hava girsin içeri ve yaşadığını hissettirecek o sabah soğukluğu yüzünde patlasın, hemen arkasından banyoya uğransın, oda toplama zamanı, kıyafetler atılmış akşamın yorgunluğu ile ortalık zaten karışık 🙂

İlkbaharda Ne Giyilir? diye de bir düşünülsün. Odam için yapmak istediklerimi kafamda tutuyorum hep aynı zamanda işte yapacaklarım, atölyede yapacaklarım gibi bir çok şeyi sonra yapamayınca da üzülüyorum. Bu aralar uyguladığım bir cümle var sizinle de paylaşayım.(Psikolojim ne kadar elverirse, yatmak istemem ve kılımı kıpırdatmama halimden çıkamıyorum ama olsun.)

Her gün için minik bir hedef belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için çaba gösterin.

Aklımda tonla iş var gün sonunda baktığımda en ufak bir ilerleme kaydedememiş olmam beni aşırı etkilemekte içimden de artık ilerlemekte gelmiyor. belki bu iç sıkkınlığımı bu cümle ile atabilirim diye düşündüm deniyorum deniyorum…

İlkbaharda Ne Giyilir

Ortalıkta toplandı kıyafetler de belirlendi. Artık kahvaltı yapılabilir. Canım ablamın dokunuşu ile birlikte kahvaltı. Geç kalma heyecanı ile evden çıkış. Bazı sabahlar kitap okuyorum. Bazı sabahlar için plan yapıyorum. Havalar biraz daha güzelleşirse bisiklete binip sabah sporu yapmak için kendim ile sözleştim. Özel sektörde çalışmak ve hayatımızın büyük bir bölümünü işte çalışarak geçiren bizler için kendimize zaman ayırmak için sürekli bir şeylerden fedakarlık vermemiz gerekiyor. Tüketimi daha çok yapabilmek için çok çalışmalıyızz…

Sevgili okurlarım siz çok değerlisiniz. Size işinizden istifa edin. Gezin tozun diyemem bu zengin hayalidir biz kendimize bakabilmek için illa çalışmalı yada pasif gelir kaynağı bulmalıyız. Başka Çaremiz Yok!

Emre Nalbantoğlu – Nereye Gittin Ki Sen?

İlkbaharda Ne Giyilir Demi başlık nerde ben neredeyim HOCAM NE GİYİLİR?

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Merhaba ben Mehmet Berke Çalışkan genç bir mühendisim, hayatın getirileri götürüleri ve absürtlüklerine değindiğim, düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktardığım bir site yapmak istedim ve işte karşınızda. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.