Güle Güle 2023 Merhaba Yeni Yıl

Güle Güle 2023 Merhaba Yeni Yıl

Güle Güle 2023 Merhaba Yeni Yıl, nerede kalmıştık? 2024 mü? yeni yıl mı? Yeni yıla az zaman kalmışken hazırlıklarım tamam sizler ile paylaşabilirim artık 🙂

Güle Güle 2023

Geçen sene sizler ile paylaştığım hedeflerimin üzerinden bir geçelim ve yeni hedefleri belirleyelim istedim geçen seneki yazımdan alıntılayarak aşağıda başlıkları aldım okuma isterseniz yazımı buraya bırakıyorum 2023 Hedefleri şimdi ise ne kadar hedef tutturabildim onlara bakalım.

Yıl Raporu

O zaman 2023 hedefleri için kendi listemi sizinle paylaşabilirim:

 1. Okuma alışkanlığımın devamını getireceğim. (Şu an düzenli okuyorum, fakat yeterli gelmiyor.) (Her gün okumaya başladım ve yıllık okumak istediğim kitap sayısını geçtim. Bu hedef tamam)
 2. Blog yazarlığımı geliştireceğim. (Yazarken rahatlıyorum.) (Haftada bir yazı mutlaka paylaşıyorum. Düzene oturdu iyice ve rahatlama seansları devam etmekte. Bu hedef tamam)
 3. Bu sene içinde bir kez kamp yapacağım, kendi yemeğimi kendim pişirerek biraz yaban ortamda. (Macera severim. Video çekme alışkanlığım yok youtube bulaşmak istemiyorum.) (Ne yazık ki bu hedef gerçekleşemedi. Diğer seneye aynı hedefi yazmak istemiyorum ama yine de bakaciiim 🙂 )
 4. Bisiklet sürmeye başlamak istiyorum, haftada bir sıklık iyi gibi. (Bisikletim var ama ‘zamanım yok’ demeyeceğim.) ( Bir kere binildi sadece hedef sıklığı tutturulamadı )
 5. Kaykay kullanmayı öğrenmek istiyorum. (Kaykayım var, nasıl binildiğini öğrenmek için.) ( Bir kere bile denenmedi Hedef tamamen başarısız. )
 6. Yatak odamı dekore etmek istiyorum. (Pinterest modelleriyle boğuşma zamanı, Pinterest’te bulunan tasarımların aynısı olmayabilir, farkındayım.) (Denemeye fırsat bile olmadı. Hedef Başarısız )
 7. 5 günlük bir tatili hak etmedim mi? Artık o zaman bu sene gerçekleşsin. (Daha uzun tatiller özel sektör için zor olabilir.) (Sadece 3 gün tatil yapılabildi Hedef Başarısız.)

Çok fazla maddeye karşıyım, sonra bitiremiyorum hepsini ????

Yıl Raporu Özeti

7 maddelik hedef listemin çoğunu yapamadığımı görüyorum. Aslında basit olan hedeflerime bile zaman ayırmayıp başka işler ile ilgilendiğim ortada günlük sosyal medyada geçirdiğim süreler ve boşa harcadığım zamanlar düşünülürse çok başarısız bir sene olduğunu görmek zor değil.

7 Maddede sadece 2 madde çok düşük bir oran ile bu yılı kapatıyorum. Kendime kızıyorum. Kabullenmem hızlı olsun yeter. Yeni yıla merhaba

Merhaba Yeni Yıl

2024 sen mi büyüksün -*/- yok yok ne gerek var böyle laflara hatta en meşhuru

İstanbul sen mi büyüksün ben mi ?

Merhaba Yeni Yıl 2024

işin şakası tabi önemli olan nasıl bir yıl geçirmek istiyoruz ve bu hedefimiz doğrultusunda neler yapıyoruz.

2024 Yılı Hedeflerim

 1. Kaykay kullanmayı öğrenmek (2023 ten kalan hedefim)
 2. kamp yapacağım, kendi yemeğimi kendim pişirerek biraz yabani ortamda. (2023 ten kalan hedefim)
 3. Bir arazimiz var artık tarlada ekip biçmek için düzenekler hazırlayarak tarım yapmak istiyorum.
 4. Bu sene için geçen seneye göre daha çok okumak istiyorum.
 5. Yeni bir girişim yaparak mental olarak başarma duygusunu tatmak istiyorum. (girişimlerim oldu fakat yarıda bıraktım bu girişlerim düzenleyip neden yarıda kaldıklarını analiz etmek istiyorum girişimcilere örnek olmak adına bir kaç yazı yazabilirim)
 6. Bu sene içinde bir kaç eğitime katılmak istiyorum konu başlıklarını özenle seçeceğim

Bu kadar hedef yeterli bence geçen sene gibi aşırı hedef gerçekleşemeyen bir sürü madde demek arada kendime koyduğum küçük hedefler var aslında buraya yazmadığım onları sonuçlandırıyorum kayda girmediği için yapılmamış kategorisinde oluyor fakat yapıldı 🙂 Hedeflerimi yapabilmek ve sürdürülebilirliği sağlamak adın Zinciri kırma metodunu kullanmayı düşünüyorum. Barış Özcan metodu bu videoyu izlemenizi öneririm. Zinciri kırmayı şöyle değiştireceğim bir yılı kapsayan hedeflerimde tek zinciri kırma takvimi kullanacağım eğer belirli bir hedefim belirli bir zaman dilimini kapsıyor ise zinciri kırmadan hedefimi sonlandırıp peşine yeni hedefime başlayabilirim.

Öz Eleştiri Bölümü

 1. Her şeyi aynı anda yapmaya çalışma özelliğim yüzümden elimde düzgün bir şey olmadığını fark ettim bu özelliğimi düzeltmek için çalışacağım
 2. Hedefe ulaşmak için planlı ilerleme eksikleri. Mükemmelliyetçilik düzeyimi düşürmeliyim.

Sonuç

Merhaba Yeni Yıl Fazla söze gerek yok icraat zamanı. Hedefler gerçekleştin kötü yönler azaltılsınnnn yeni yıl başlasın

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.