Erkekler ve Kadınlar

Erkekler ve Kadınlar, ey kadınlar anlayamıyoruz sizi biz düz düşünceli varlıklarız beklentiyi düşürüp sorununuzu direk söyler misiniz?

Erkekler ve Kadınlar

Kadın erkek ilişkilerinde yeni bir yazı ile karşınızdayım. Kadın erkek anlaşmasına odaklandığım sürekli sorguladığım bir dönem deyim. Araştırmalarımda devam etmekte bu ilişkinin içinden çıkamadım, farklı kişilerden farklı yorumlar dinledim, kadınların hızlı duygu değişimini, erkeklerin her şeyi basite indirgemesini ve önem düzeylerinin farklı olması gibi önemli sonuçlara eriştim.

Erkeler kadınların kıvrak kelimeleri ile baş etmek için gerekli cümle birliklerini sağlayamıyor. Erkeklerde kendilerince çözüm bulmuş en az başım nasıl ağrır moduna geçmesi ile iletişimini minimuma indirerek hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar.

Kadınlar anlaşılmak istiyor. Dinlenilmek yorum yapılmasa bile dinlenilmek. Erkek dinlemeye başladığında ise artık erkekten yorum yapması isteniyor çözüm üretmesi. Çözümler üretmeye başlayınca da artık eleştiri kısmına geçiliyor. Erkek çok yorum yapınca da dinlemiyorsun deniliyor. Kadın işte çiçektir kendileri 🙂 Galiba bu anlattıklarım çok büyük bir kısır döngü bazıları çok başarılı bazıları başarısız.

Kadınların erkeklerden çok değişik bir beklentisi var. Aklınızı okumamızı bekliyorsunuz. Evet yanlış okumadınız. Sorunu direk söylemeniz gerek anlamıyoruz. Kadınlar bir şey diyeceğim ama aramızda AKIL OKUYAMIYORUZ kulağınızda bulunsun.

Erkekler hata yapar sürekli yapar. Kadınlar bir özür dilemek bu kadar mı zor der. Özür dilemeni bekler özür dilersin yapmadan önce düşünecektin der her yaptığımıza ışık hızından hızlı cevap vermeyi konu alan bir videoda izlemiştim. Orada canlandırmasını yapmasalar kitlelere ulaşamazdı herhalde. Sonuç gene hüsran aaa kadınlar kendilerini düzeltmedi mi erkeklerden düzeltmesini beklerken aa ne kadar adil hani erkek kadın eşitti. Eşitlik sadece kadının işine geldi yerlerde oluyor. Yahu konudan konuya mı atladım çok yoksa hepsi konuşulması gereken önemli başlıklar mı ?

Erkekler ve Kadınlar

Konumuza dönelim izlediğim videoda bu cümle geçmekte  idi,

Erkek: senden iyi cümle kuramadığım için haksız sayılıyorum aslında bu olayda ben haklıyım.

Ne kadar çaresiz bir cümle erkekler asla kazanamayacağınız bir savaşa girmeniz ne kadar doğru siz erkeksiniz kendinize gelin tamamen kendi kişiliğinizde kendi yönetiminizde devam edin eşinizi sevgilinizi dinleyin hediyeler alın sadık olun robot olun ama kadınlara karar verme mekanizmasını teslim etmeyin. Kadınlar karar vermek çok istemiyor ama fikirlerinin sorulmasını istiyor eğer fikirleri yok ise siz ipleri hemen ele almalısınız. Göreceksiniz ki daha iyi bir ilişkiniz olacak. Erkekler ve kadınlar önce karşınızdakinin bir insan olduğunu unutmayalım sonrası bir şekilde gelir. Sakin olmak ve iyi bir insan olmakla başlayabilirsiniz bir şeyleri düzeltmeye…

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.