Gidiyorum!

Gidiyorum! Gitmek isteyene dur denir mi? Denirse ne kadar etkili olur? gelin inceleyelim.

Bırakılan İzler

Duygunun koyu yaşandığı bir beden de fırtına büyük olur. Okyanusun çalkantılı beyazlığı vurur yüzüne, damarlarına işler soğuk, yelkenlinin ağır seyrine benzer yürüyüşün, her hücren hisseder o çığlığı. Çevrede olup biten senin film sahneni oluşturur. Yaşarsın, yersin, içersin, gezersin, arkadaşlarının yanında olursun ama kafan nerde bilemezsin. Duygunun ne olduğunu ne hissettiğini bile anlamazsın bazen soğuk sıcağı ayırt edemezsin. Duygu koyu yaşanmıştır. Gitgide koyulaşan duygudur. Her ne kadar zaman çözümse de iyi kötü izeler bırakır koyu duygular. Yaşanmışlıklar zedeler ruhunu, terbiye eder kişiliğini izleri kapamaz yeni izlere yer açar. Hiçbir acı kapanmaz yeri hep vardır ama yeni izler için yeni sayfalara geçer akıl. Bırakılan izler ne kadar büyükse yaşanmış tecrübede o kadar büyüktür.

Gidiyorum!

“Senden gidene gitme demek aptallığın bir türüdür. Bunu sana demiştim, giderken gidiyorum deme! Sadece git geri gelmemek üzere git, asla arkanı düşünmeden git, seni beni kimse kurtaramaz.”

Gidiyorum hem de beklemediğin zamanın tam içinden, içinin en derinliklerinden yanıma hiçbir şey almıyorum ceketim bile… Yarınlara anı götürmek senden neye yarar ki gidiyorum. Gitmekte kalmakta aynı açıdır. Bazısı gider gitmeye cesaretini toplar bazısı gitmesine izin verir kendine hiç gelmeyeni tutamayacağını düşünür. Kalana mı? Gidene mi? Zor gelir hayat. Eşittir bence iki tarafta arkasında bir şeyler bırakmıştır. Sevginin büyüklüğü gibi azını çoğunu kimse tarif edemez ölçme kıstası nedir ki sevginin litre mi? kilogram mı? yoksa ölçü kabının şekli mi? Soyutluğa sığınır bu duygular izleri taşır düşüncelerde kalpte.

Ölenle öldüm sanırsın yaşayamam dersin içten içe duyguların öldürür seni düşüncelerin ölmek ister çünkü ölüm acısına dayanamaz zannedersin. Gidiyorum demeden gidenler içindir bu söylediklerim. Ulaşabileceklerimiz sadece yer değiştirmiştir. Farklı yapıya geçmişlerdir.

Gidene dur demek gerekir mi? Denir mi kararını vermişe gitme senin ağzından duymak ister bazen gitme kal yanımda ne kadar istediğini öğrenmek çabanı kaybetmeme arzunu görmek ister ama büyük bir kumar oynamıştır. Ya gitme demezse!

Gidiyorum!

Gidene dur dersin neden der suskun kalırsın bir gitme bile demedi der! Karşında kinin her şeye cevabı vardır. Peki ya ne yapmalı karşındakinin hissiyatını anlamak neden gittiğini sorguladıktan sonra karşıya nedenini sormalısın yapıcı konuşma sergilenmesi gerekmekte bence. İletişime geçesiniz ki karşıda ki biraz olsun konuşsun konuşmayı reddederse de tek çare siz ne istiyorsunuz gitmesini mi? Kalmasını mı? ilk cevabınız hissinize göre olmalı hayat çok kısa ve çok anlamsız aslında yaşama sevinci, büyüme heyecanı, başarma arzusu, aşk çıkmazı ne için anlık mutluluklar için gitmek yada kalmakta tuzu biberi olur. İçinizden ne geliyorsa sonuna kadar yapın deneyin olmadığında ise eyvallah demeyi iyi bilin.

Öneri yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Genç bir mühendis kalemiyle düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktarmak istediğim bir platform hazırlamak istedim. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.