Büyük Resmi Anlamak 114758

Büyük Resmi Anlamak

Büyük Resmi Anlamak, Durup geri çekilmeli insan, etrafında olup biteni bu kadar yakından göremez, anlayamaz, duyamaz gelin nasıl bakmamız gerektiği hakkında konuşalım ve beyin açalım.

Büyük Resmi Anlamak

Her gün aynı şeyler, her an aynı, kimse seni bilemez, kimse seni göremez, yalnızız kocaman dünyada yaptıklarınızı görmek için birinin size söylemesi mi? gerekiyor. Dur ve bak etrafına bulutlara güneşe gözün kamaşsın ki nerede olduğunu anla, anlık gözlerin kamaşsın o zaman gözlerinin kıymetini bilirsin belki!

İnsan kendini nasıl fark eder?

Büyük Resmi Anlamak

Önce bakmayı bilmeli, aynada görmeli kendini insan, sonra biraz bakış açısını genişletmeli, etrafına yakınlarına şöyle bir metre uzağındakilere yanı başındakilere bakmalı, anlamalı yansımalar mı? görüyor yoksa bambaşka gerçekler mi? Yakın çevresi zarar mı veriyor? yoksa yardım mı ediyor?

Baksana şimdiden bir sürü şey geldi başımıza, çemberi biraz daha genişlettiğimizde ne olacak diye bekliyorsun ki! senin benim yada bizim hayatımıza girmiş insanları görmüyor musun? bizlerde yaralar, bereler, izler bırakanları görmüyor musun yoksa? Hayatının belli bir bölümünde sana bir dokunuşu olan ve ömürleri dolan ve çekip giden insanlar. Hayatta iken kurtulamadığımız peşimizden gelenler, sakin anında aklına gelenler. Bir şey hissetmezsin sadece ben bunları mı yaşamışım dersin!

Hadi durmak yok Çemberi genişletmeye devam!

Büyük Resmi Anlamak

Geliyor işte baya uzaklaştık kendimizden varlığını bildiğin diğer tüm insanları görüyorsun şimdide. Bulutlardayız. Ufacık kalmadık mı? Milyonlarca insan arasında senin senden başka kimsen yok, görmüyor musun? Artık her gün aynı hava, her gün aynı su, her gün aynı ortamdan sıkılmadın mı? Sen Kimsin? Aynaya her gün bakar olmuşsun. Yakın çevrene çok değer verir olmuşsun. Bulutlarda el alem ne der diyen cümlelerin, cümlelerini dövmüş ve değiştirmişsin nerde kaldı seni sen yapan özelliklerin kendi cümlelerin.

Kendine çeki düzen vermelisin bu hayatta her şeyi önce kendin için yapmalısın sonra yakın çevren gelmeli diğer insanları da çok umursamamalısın. Kendini öğrenmeli yaşama sevincini nasıl edinirim diye bakmalısın, elindekiler için şükretmeyi öğrenmelisin bu AÇ GÖZLÜLÜK NEDEN?

Büyük Resmi Anlamak neden önemli şimdi anladın mı? Kendin için bencilce gelebilir söylediklerim ama değil şu kısa ömrümüzde kendin için her şey Kendine iyi davran Büyük Resmi Anlamak ve geliştirmek için kendinle ilgilen kendinin varlığını hisset.

Öneri yazımı  okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Merhaba ben Mehmet Berke Çalışkan genç bir mühendisim, hayatın getirileri götürüleri ve absürtlüklerine değindiğim, düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktardığım bir site yapmak istedim ve işte karşınızda. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.