Yeni Dizi Kilim Kenarı

Yeni Dizi Kilim Kenarı

Yeni Dizi Kilim Kenarı, günümüz dizilerinin güzel adlarına ufak bir gönderme hadi bakalım dizimizi yazıyoruz. Dizi adı ile konumuz farklı gelebilir ama asla öyle değil !

Yeni Dizi Kilim Kenarı

1. Bölüm: “İlk İş”
ilk sahne hareketli bir tersanede açılıyor olarak görüyoruz kahramanımız Can’ı, yorgun gemi yapımcılarının yanında yorulmadan çalışırken görüyoruz. Can’ın küçük yaşta yetim kaldıktan sonra tersanede büyüdüğünü ve sıkı çalışma ve kararlılık sayesinde diğer işçilerin saygısını kazandığını öğreniyoruz. Bir gün Semih adında zengin bir iş adamı özel bir yat yaptırmak için gelir. Can bu iş için görevlendirilir ve denize duydukları ortak sevgi sayesinde kısa sürede aralarında bir bağ oluşur. Ancak Semih, Can’ın yurtdışında okuduktan sonra kısa süre önce eve dönen kızı Cansu ile evlenmesini istediğini açıklayınca işler karışır.

2. Bölüm: “Direniş”
Can, Cansu’nun hak ettiği türden bir hayatı asla sağlayamayacağını bildiği için Semih’in isteği karşısında şaşırır. Ancak başlangıçtaki isteksizliğine rağmen, Can kendini küçük göremeye başlar. Can kendini geliştirmek için kitap okumaya başlar. Kurslar araştırır. Cansu ile hiç tanışmadan ön yargılarının esirinde kalan Can ne yapacağını bilmez. Zaman geçtikçe Semih Beyin tavırları Cansu ile tanışması için ısrara döner. Semih bey bir gün rasgele tanışmış olmaları için bir oyun hazırlar. Can bir babanın kızı için böyle bir şey yapmasına anlam veremez ve gerginliği git gide artmaktadır.

Semih Beyin hazırladığı plan işe yarar. Sokakta Canın bir hayvana yardım ederken gören Cansu yardım etmek için Can’ın yanına gider ve canla ilk karşılaşmaları sağlanır Can Cansu’nun adını bile öğrenmez en önemli noktada burasıdır tanışmak için hazırlanan oyun suya düşer. Semih Bey tekrardan bir plan hazırlar ve bir daha karşılaşmalarını sağlatır. Can hiç bir ilerleme kaydedemez ve Semih Beyin durumla ilgilenmesi için artık zaman ayıramayacağını ve akışına bırakması gerektiğini anlar. Bu karşılaşmalar sonucunda Can ve Cansu bu karşılaşmaların tesadüf eseri olduğunu ve aslında birbirlerinden etkilendiklerini kendilerine itiraf ederler.

Bir gün Semih Bey ve Cansu tersaneye gitmişlerdir. Arabada bekleyen Cansu Can’ı uzaktan görür ve anlam veremez ama hiçbir şey yapmaz. Semih bey arabaya biner eve dönerken Cansu babasına tekne ile ilgili sorular sorar. Can ile ilgili hiçbir şey öğrenemez CAN artık Cansu için bir merak noktası olmaya başlar. Cansu babasının Can’ı tanıdığını öğrenince işler değişir.

Semih Bey bir gün Can ile yemek yemek için dışarıya çıkarlar. Tesadüf eseri Cansu aynı mekanda bir arkadaşı ile buluşacaktır. Arkadaşından önce gelen Cansu babasının yanına gider. Üçüncü karşılaşmada gerçekleşmiş olur. Babasını yanında Canı akşam yemeğine davet eder. Bu arada Can, Cansu’nun ne kadar güzel ve sofistike olduğunu fark etmekten kendini alamaz ve kendi liginin çok dışında biriyle birlikte olmanın nasıl bir şey olacağını hayal etmeye başlar. Semih Beyin kızı olduğunu aslında Semih beyin kendisi için evlenmek istediği kızının Cansu olduğunu bir kere daha anlayınca can tamamen korkmaya başlar.

Can daha dikkatli davranması gerektiğini hisseder. Akşam yemeği teklifini neden kabul ettiğini hala anlayamaz.

3. Bölüm: “Aşk Çiçekleri”
Can, Cansu ile daha fazla zaman geçirdikçe, ona derinden aşık olduğunu fark eder. Fark etmesi harekete geçebileceği Cansu’nun Canı asla sevmeyeceği düşünür. İlk randevuları ikisinin de beklediğinden daha iyi geçer ve kendilerini sohbetin içinde kaybolmuş, gülerken ve birbirlerinin arkadaşlığından keyif alırken bulurlar. Sahilde yürürlerken Cansu, ayrıcalıklı yetiştirilme tarzının kendisini her zaman boğduğunu itiraf eder ve Can’ın bağımsızlığına ve kendine güvenine hayran kalır. İyi bir arkadaş olma yolunda ilerlerler.

4. Bölüm: “Önümüzdeki Engeller”
Cansu’yu seven belalı mahalle delikanlısı Ahmet, Can ile Cansu’nun gezdiğini öğrenir. Ahmet babasından kalma tabancasını alır ve Can’ı öldürmek için Cansuların evine gider. Can ile atışmaya başlayan Ahmet Cansu tarafından durdurulmak istenir. Cansu Can’ı sevdiğini artık peşini bırakması gerektiğini söyler. Hiç bir laf Ahmet’i yolundan çevirmez Cansu’nun konuşmaları Ahmet’i daha çok deliye çevirir ve biraz Cansu’yu iter Cansu yere düşer. Can Ahmet’in bu hamlesi sonucu Ahmet’e bağırır ve üzerine gider. Cansu yerde ki kilimi alarak Ahmet’e fırlatır ve kilim havada ağır çekim dönerek Ahmet’e doğru ilerler Ahmet tabancayı ateşler Can’ı vurmak için ve Cansu’nun attığı kilimin kenarı kurşuna değerek kurşunun yönünü değiştirir.

Can ölmekten kurtulur. Can Ahmet’in üzerine atladığı sırada Semih Bey gelir ve olayı kendi silahını çekerek durdurur. Ahmet olayı komple çözülmüş olur. Ahmet haneye izinsiz girip kasti adam öldürme suçundan hapse girer. Aradan 5 veya 6 ay geçer. Cansu’nun kuzeni Elif Candan hoşlanmaya başlar. Elif kimseye bunu söyleyemez.

Can ve Cansu arasında işler yolunda gidiyor gibi görünürken, gene sorunlar ortaya çıkar. Semih arkadaşlıklarını keşfeder ve Can’ın sadece servetiyle ilgilendiğine inanarak öfkelenir. Can’a en baştan kendi rızası ile söyleyen Semih Bey arkasından iş çevirdiğini düşünür. Semih Bey Cansu’ya onunla görüşmeye devam ederse finansal olarak kesmekle tehdit eder. Bu arada, Can’ın patronu sık sık işe gelmemesinden şüphelenir ve onu işini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarır. Bu zorluklarla karşı karşıya kalan Can, Cansu’ya olan aşkının her şeyi riske atmaya değip değmeyeceğine karar vermek zorundadır.

5. Bölüm: “Alınmaya Değer Bir Risk”
Engellere rağmen, Can bir inanç sıçraması yapmaya ve Cansu’ya aşkını itiraf etmeye karar verir. Cansu de onun duygularına karşılık verir. Birlikte kaçmak ve yeni bir hayata başlamak için bir plan yaparlar. Kaçtıkları gece Can, sakladığı bazı birikimlerini almak için tersaneye gizlice girer. Ancak tam çıkarken, neler olduğunu öğrenmek isteyen patronu tarafından yakalanır. Bir anlık çaresizlikle Can ona her şeyi anlatır. Bu sırada Elif’te Cansu’ya engel olmuştur. Cansu bunun nedenini anlayamamış ve üzerine gitmemiştir. Can’dan haber beklerken gözü dönmüştür.

Dizi Müziği : Emre Nalbantoğlu – Hadi Sev Beni

6. Bölüm: “İhanet ve Bağışlama”
Can’ı şaşırtan patronu onu affeder ve hatta kendi gemi inşa işini kurması için ona borç para vermeyi teklif eder. Onun cömertliğinden etkilenen Can kabul eder. Ancak Cansu’nun yanına döndüğünde, onun Semih Beyin ortaklarından biri tarafından kaçırıldığını öğrenince dehşete düşer. Onu kurtarmaya kararlı olan Can, tehlikeli bir kurtarma görevine çıkar, hain sularda gezinir ve her fırsatta düşmanlarıyla yüzleşir.

7. Bölüm: “Yeniden Birleşme ve Kefaret”
Heyecan verici doruk noktasında, Can Cansu’yu kurtarır ve sonunda gerçek aşkın satın alınamayacağını veya manipüle edilemeyeceğini anlayan Semih’le yüzleşir. Onun onayıyla Can ve Cansu evlenir ve birlikte yeni bir maceraya atılırlar. Tersanedeki arkadaşlarıyla birlikte başarılı bir iş kurarlar ve bazen aşka şans vermenin en büyük kumar olduğunu kanıtlarlar.

Yeni Dizi Kilim Kenarı Dizi Karakterleri

CAN CANSU SEMİH
Yeni Dizi Kilim Kenarı Can Yeni Dizi Kilim Kenarı Cansu Yeni Dizi Kilim Kenarı Semih

Sonuç: Dizilere ve isimlere ufak bir gönderme yapmak istedim karakterler ve dizi de geçen tüm olay örgüsü kurgudur. Resimler Yapay zeka ile oluşturulmuş hayalimde ki karakterleri sizlere yansıtabilmek adına kullandım. Beğendiniz mi dizimi ? biraz daha entrikaya yer vermek daha iyi olacağını düşündüm ilk dizim için buda böyle olsun diyerek sizlere sundum. 🙂

Öneri yazımı buradan okuyabilirsiniz.

berkecaliskan tarafından paylaşıldı.

Merhaba ben Mehmet Berke Çalışkan genç bir mühendisim, hayatın getirileri götürüleri ve absürtlüklerine değindiğim, düşüncelerimi ve deneyimlerimi aktardığım bir site yapmak istedim ve işte karşınızda. İyi Okumalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.